Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Co dalej po zwolnieniach grupowych

08 maja 2000 | Sztuka Zarządzania | SW EB
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Co dalej po zwolnieniach grupowych?

SUZY WETLAUFER

Przełożył Andrzej Ehrlich

W domach towarowych Delarks obroty są niebotyczne, ceny akcji na Wall Street wzrosły, ale morale tych, którzy pozostali w firmie, sięgnęło dna.

"Błękitny. Zdecydowanie błękitny". Przenikliwy głos Claire Ladd wypełniał pokój, ale odpowiedziało jej głuche milczenie.

"Czy mnie słuchasz, Harry? Powiedziałam błękitny. To właściwy kolor na sezon jesienny. A poza tym, Harry, żadnych kostiumów w tym roku. W Mediolanie, Paryżu i na Siódmej Alei w Nowym Jorku widzi się tylko oddzielne części odzieży. Damski kostium już nie istnieje".

Harry Denton potrząsnął głową i tępo patrzył na kobietę siedzącą po drugiej stronie biurka. Wiedział, że powinien zwracać uwagę na to, co mówi. W końcu Claire Ladd była jednym z głównych dystrybutorów odzieży sprzedawanej w sieci odzieżowych domów towarowych Delarks z centralą w Chicago, której Denton był naczelnym dyrektorem. Ale od chwili, kiedy przeczytał dzisiejszy numer "Women's Wear Daily", nie mógł skupić się na niczym poza nagłówkiem na drugiej kolumnie gazety: "Szef sprzedaży Delarks ucieka - czy inni pójdą za nią?"

Ladd obeszła biurko i delikatnie potrząsnęła go za ramiona. W ciągu dwudziestu kilku lat ich...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2004

Spis treści
Zamów abonament