Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak wybierać najlepszych

13 września 2000 | Moja Kariera | AG

REKRUTACJA

Dziesięć zasad prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej

Jak wybierać najlepszych

Rozmowa kwalifikacyjna stanowi zwykle punkt kulminacyjny procesu rekrutacji. Najczęściej właśnie od jej przebiegu zależy, czy kandydat otrzyma pracę. Do rozmowy takiej powinny się dobrze przygotować obie strony, a więc zarówno osoba ubiegająca się o określone stanowisko, jak i pracodawca szukający odpowiedniego pracownika. Oto dziesięć zasad, jakimi powinien kierować się prowadzący rekrutację przed, w trakcie i po zakończeniu rozmowy kwalifikacyjnej.

1. Zanim zaprosisz kandydata na rozmowę, staraj się możliwe jak najdokładniej sprecyzować, czego oczekujesz od pracownika na wakującym stanowisku. Sporządź dokładny opis tego stanowiska. Weź pod uwagę zmiany, jakim podlega lub wkrótce podlegać będzie praca na tym stanowisku (np. w wyniku komputeryzacji lub reorganizacji firmy).

2. Na podstawie analizy wakującego stanowiska pracy ustal, jakie umiejętności powinien mieć kandydat. Jakie powinien mieć wykształcenie i doświadczenie zawodowe, jakie cechy osobowości (np. czy ma być skrupulatnym wykonawcą czy osobą kreatywną, czy ma mieć cechy przywódcze czy też bardziej pożądana jest umiejętność pracy w kolektywie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2112

Spis treści

Media, Internet

Zamów abonament