Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Gotowanie jak z nut

22 września 2000 | Moje Pieniądze | DW
źródło: Nieznane

SZTUKA WYDAWANIA PIENIĘDZY

Gotowanie jak z nut

DANUTA WALEWSKA

Książki z przepisami kuchni światowej są już w Polsce. Niestety, większość z nich nadaje się raczej do położenia dla szpanu na stoliku w salonie niż na blacie kuchennym.

Mam duży zbiór książek kucharskich. Niektóre z nich są zapaćkane różnymi przyprawami, a te z przepisami azjatyckimi - sosem sojowym. Może nie wygląda to estetycznie, ale wydaje mi się, że tylko takie książki mają klasę. Bez żadnego kłopotu potrafię znaleźć w nich dania, które wyjątkowo lubię.

W dzieciństwie pakowałam się do łóżka z grubą książką kucharską Ćwierciakiewiczowej. Mieliśmy w domu jeszcze jedną - Dieslowej, która dodatkowo została wzbogacona rozdziałami o zachowaniu się przy stole. To tam przeczytałam i wzięłam sobie do serca to, co rodzice mi powtarzali do znudzenia: łokci nie wolno trzymać na stole.

Z książek tych nauczyłam się robić przetwory. Wiem teraz, że do grzybów marynowanych trzeba dodać dużo cukru, a ocet należy mieszać...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2120

Spis treści

Fotoreportaż

Zamów abonament