Gwałt bez związku z obowiązkami
To nie był wypadek przy pracy
Gwałt bez związku z obowiązkami
Przerwa w świadczeniu pracy uczyniona w celach zupełnie prywatnych oznacza zerwanie związku z pracą. Tym samym zdarzenie, które zaistniało w czasie takiej przerwy, nie może być zakwalifikowane jako wypadek przy pracy.
Takie wyjaśnienie zawiera wyrok Sądu Najwyższego z 23 kwietnia 1999 r. w sprawie wszczętej przez Grażynę G. przeciwko poczcie o uznanie pewnego przykrego zdarzenia za wypadek przy pracy.
Według art. 6 ust. 1 ustawy z 12 czerwca 1975 r. o świadczeniach z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych (tekst jedn. Dz. U. z 1983 r. nr 30, poz. 144 ze zm.), wskazanego przez SN, za wypadek przy pracy uważa się nagłe zdarzenie wywołane przyczyną zewnętrzną, które nastąpiło: podczas lub w związku z wykonywaniem zwykłych czynności albo poleceń służbowych; podczas lub w związku z wykonywaniem przez pracownika...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta