Nauka na cenzurowanym
Pierwsze sklonowane niemowlę przyjdzie na świat najpóźniej za kilka lat
Nauka na cenzurowanym
Zbigniew Wojtasiński
Coraz więcej krajów przyłącza się do zakazu klonowania ludzi, jaki ma obowiązywać w Europie od 1 marca 2001 r. Protokół w tej sprawie - przyjęty w styczniu 1998 r. w Paryżu - podpisały do tej pory 23 kraje, a 5 innych go ratyfikowało. Wśród sygnatariuszy jest też Polska, ale brakuje Niemiec, a szczególnie W. Brytanii, gdzie prowadzi się najwięcej różnego rodzaju prób klonowania.
Powielanie ludzi wywołuje najwięcej kontrowersji od czasu sklonowania przed 4 laty owieczki Dolly, gdy rozmnażanie ssaków z komórki somatycznej przestało być wymysłem autorów powieści fantastycznonaukowych. Wprawdzie nikomu jeszcze nie udało się tego dokonać u ludzi, ale naukowcy nie mają już wątpliwości, że jest to jedynie kwestia czasu. Jak twierdzi Arthur Caplan, dyrektor Centrum Bioetyki Uniwersytetu Pensylwania, pierwsze sklonowane niemowlę...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta