Gwarancje dla kompromisu
- Głosowanie nad skróceniem czasu pracy za dwa tygodnie
- Mniej radnych, więcej jawności
- Nowe zasady finansowania partii i kampanii wyborczych Głosowanie nad skróceniem czasu pracy za dwa tygodnie
Gwarancje dla kompromisu
Trzeci już raz przełożono w piątek głosowanie w Sejmie dotyczące czasu pracy. Posłowie mieli zdecydować m.in., czy od 2003 roku będziemy pracować w tygodniu o dwie godziny krócej niż dzisiaj. Okazało się jednak, że sposób głosowania poprawek ma zasadnicze znaczenie dla kształtu przyszłej nowelizacji i marszałek zdjął ten punkt z porządku posiedzenia.
Decyzja Macieja Płażyńskiego zaskoczyła większość posłów, mimo iż tłumaczył, że to właśnie kluby mają wątpliwości, w jaki sposób głosować nad poprawkami do kodeksu pracy zaproponowanymi przez Senat.
Posłowie znowelizowali kodeks w listopadzie ubiegłego roku, wprowadzając pięć dni pracy w tygodniu z utrzymaniem 42 godzin.
Potem Senat postanowił jednak o skróceniu czasu pracy do 40 godzin, ale stopniowo - do 2003 r. Senackie propozycje popierały SLD, PSL i AWS. Przeciwna im jest UW.
W piątek rano podczas posiedzenia Konwentu Seniorów, przed wznowieniem obrad, pojawiły się wątpliwości. Okazało się, że sposób głosowania może mieć zasadnicze znaczenie dla przyszłej nowelizacji. Senat w oddzielnej poprawce wprowadził
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta