Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak grzeszyć, to z poczuciem winy

07 kwietnia 2001 | Publicystyka, Opinie | AR
źródło: Nieznane

Rada Etyki Mediów: Najważniejsza jest wola lepszego służenia odbiorcy - SDP: Telewizja publiczna jest zabarwiona politycznie - Rzecznik praw dziecka: Nadawcy powinni wziąć pod uwagę głosy o złym wpływie telewizji na dzieci - TVP: My wiemy, że mamy powinności wobec widza - TVN: Czy jeśli wyłapiemy wszystkich autorów paskudnych programów, to będzie lepiej?

Jak grzeszyć, to z poczuciem winy

  • Świat według telewizji

    FOT. PIOTR KOWALCZYK

    Maciej Łukasiewicz, redaktor naczelny: "Rzeczpospolita" wspólnie z Radą Etyki Mediów pragnie zainicjować obywatelską dyskusję o największych polskich stacjach telewizyjnych. Jesteśmy narodem telewizyjnym, dlatego tak ważne jest, co można dziś zobaczyć na ekranach telewizorów. Te przesłanki leżały u podstaw raportów, które przygotowywaliśmy już dwukrotnie. Nasze wnioski nie były optymistyczne. Telewizje, walcząc za wszelką cenę o widzów, popularyzują przemoc, manipulują rzeczywistością, kreują sztuczny świat, zmuszają ludzi do nienaturalnych zachowań, sprowokowanych obecnością kamery lub sowitą nagrodą. Zacierają się różnice między stacjami komercyjnymi a telewizją publiczną. Myślimy, że nasze spotkanie mogłoby posłużyć wskazaniu sposobów wyjścia z impasu, zwłaszcza telewizji publicznej.

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2285

Spis treści
Zamów abonament