Bez ukraińskich pomocników
Bez ukraińskich pomocników
- Biznes długów
O blisko jedną trzecią, do 360 mln zł, wzrosła w ubiegłym roku wartość długów, którymi handlowali najwięksi pośrednicy w tej branży. W 2000 roku dokonali oni łącznie ponad dwa tysiące transakcji.
Rynek wierzytelności w Polsce ma już blisko 10 lat. Z naszego zestawienia wynika, że pięciu największych pośredników - których notowania publikujemy zazwyczaj co środę - dokonało w minionym roku 2173 transakcje na łączną kwotę 360 mln zł. Zdaniem Juliana Kinkela, współwłaściciela częstochowskiej Agencji Obrotu Wierzytelnościami "Kinkel i Masłowski", transakcje na rynku wierzytelności dokonywane są zazwyczaj w dwóch celach: dla uzyskania szybkiej gotówki lub do windykacji.
Praca niemalże detektywistyczna
- Na początku lat 90. większość wierzytelności kupowaliśmy, żeby je dalej odsprzedawać lub tylko pośredniczyliśmy w takich transakcjach - mówi Tadeusz Zientek, współwłaściciel katowickiego Indosu. - Dziś większość wierzytelności kupujemy we własnym imieniu, na własne ryzyko i dokonujemy windykacji. Najczęściej
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta