Życie klubowe
Życie klubowe
SYTUACJA FINANSOWA KLUBÓW MA OCZYWISTY ZWIĄZEK Z WYNIKAMI ICH DRUŻYN. ALE DZIŚ WARTOŚCI KLUBU NIE OKREŚLA SIĘ WYŁĄCZNIE NA PODSTAWIE STANU KASY, ALE I WEDŁUG TEGO, JAKĄ MA STRUKTURĘ, CZYM DYSPONUJE, CO POSIADA NA WłASNOŚĆ, A CO DZIERŻAWI LUB WYPOŻYCZA. JEŚLI PREZES KLUBU MA MOCNĄ POZYCJĘ W MIEŚCIE I ZNA KOGO TRZEBA W POLSCE - JEST MU ZNACZNIE ŁATWIEJ DZIAŁAĆ.
KRZYSZTOF GUZOWSKI, STEFAN SZCZEPŁEK
Dziesięć klubów I ligi to spółki akcyjne: Legia Warszawa, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, Polonia Warszawa, GKS Katowice, Śląsk Wrocław, Widzew Łódź, Zagłębie Lubin, Groclin Grodzisk Wielkopolski i Górnik Zabrze. Jako stowarzyszenia działają Amica Wronki, Stomil Olsztyn, Ruch Chorzów, Odra Wodzisław, KSZO Ostrowiec i Fameg Radomsko. Spółki akcyjne powinny, zgodnie z prawem, przedstawiać swoje roczne bilanse finansowe w sądach rejestrowych. Próżno ich jednak tam szukać. Wszystko zależy od widzimisię udziałowców i prezesów. Stowarzyszenia nie muszą publicznie ujawniać stanu kasy, ale niektórzy prezesi to robią. Nie ma więc reguły. Budżety klubów, bez względu na kaprysy decydentów, staną się jawne dopiero po wprowadzeniu przez PZPN licencji od sezonu 2002/03.
SALON MUZEALNY. W Zabrzu z dawnej sławy pozostały jedynie bogate gabloty z...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta