Grzech z konsekwencjami
Grzech z konsekwencjami
Rozmowa z przewodniczącym KRRiTV Juliuszem Braunem
KRRiTV nie wykorzystała w pierwszym procesie koncesyjnym aż 20 proc. częstotliwości radiowych - wynika z raportu Ministerstwa Łączności. Jest on alarmujący: gospodarka częstotliwościami pozostaje poza jakąkolwiek kontrolą.
Raport powstał w odpowiedzi na dezyderat sejmowych komisji Kultury i Łączności, które na początku tego roku zdecydowały, że resort łączności w porozumieniu z Urzędem Regulacji Telekomunikacji oraz Krajową Radą Radiofonii i Telewizji powinien sporządzić "bilans zamknięcia" pierwszego procesu koncesyjnego w radiofonii. Było to o tyle ważne, że wiosną zaczęły wygasać pierwsze koncesje radiowe i rozpoczynał się proces ich odnawiania. URT odpowiedział pozytywnie, ale już KRRiTV uznała, że jedyne, co może zrobić, to ustosunkować się do raportu, kiedy ten już powstanie.
Dotychczas faktyczne wykorzystanie częstotliwości radiowych (podobnie zresztą jak telewizyjnych) nie było łatwe do ustalenia, bo każdy z organów posługiwał się innymi danymi. Odbiega to, co podkreślono w raporcie, od standardów na świecie, gdzie dane tego typu dostępne są nawet w Internecie. "W konsekwencji gospodarka częstotliwościowa w naszym kraju była i jest nie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta