Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Polska nieprzychylna inwestorom?

29 października 2001 | Ekonomia | JB
źródło: Nieznane

UE Podatki od zysków kapitałowych

Polska nieprzychylna inwestorom?

Przepisy prawa europejskiego nie narzucają i nie będą wprowadzać podatków od zysków kapitałowych - zapewniają rzecznicy Komisji Europejskiej. Ich zdaniem, wprowadzenie tego typu podatku w Polsce może być ryzykowne, bo jeśli odstraszy się inwestorów, to szansa na szybkie zmniejszenie dystansu dzielącego poziom rozwoju naszego kraju od "15" osłabnie.

Wiele krajów Unii wprowadziło korzystne warunki inwestowania na rynkach kapitałowych. Dotyczy to przede wszystkim Wielkiej Brytanii, gdzie wartość euroobligacji handlowych na londyńskiej City przekracza 3 bln euro. Luksemburg wyspecjalizował się w zarządzaniu prywatnymi funduszami portfelowymi. Z kolei Belgia oferuje wyjątkowo korzystne warunki podatkowe dla europejskich central finansowych koncernów. Austria przez lata broniła prawa do otwierania w bankach anonimowych kont, z czego również korzystało wielu oszczędzających.

Kosztem bezrobocia

Ustanawiając prawo europejskie nie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2456

Spis treści
Zamów abonament