Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Hojność jurorów

29 października 2001 | Kultura | JM

16-letnia Alona Baeva triumfatorką Konkursu im. Wieniawskiego

  • Powiedzieli Hojność jurorów

    Zagrała ostatniego dnia finałów i już nie było właściwie większych wątpliwości, kto powinien zostać triumfatorem XII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego. To ona, Alona Baeva, reprezentująca Rosję, zdobyła I nagrodę i 25 tysięcy dolarów. Jurorzy okazali się zresztą niezwykle hojni w rozdzielaniu nagród. Ich pulę trzeba było w nocy z soboty na niedzielę zwiększyć o 50 tysięcy dolarów.

    Dwie drugie nagrody po 20 tys. USD otrzymali: najmłodsza uczestniczka konkursu, 15-letnia Soojin Han z Korei i Roman Simovic z Jugosławii. Laureatami trzech trzecich nagród po 15 tys. USD zostali: Gaik Kazazian z Armenii, Bracha Malkin z USA i Hiroko Takahashi z Japonii. Miejsce czwarte przypadło drugiej Japonce - Mayuko Kamio. Piątą nagrodę otrzymał Polak Jarosław Nadrzycki, szóstą Alexandra Wood z Wielkiej Brytanii. Przyznano również trzy wyróżnienia, które otrzymali:

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2456

Spis treści
Zamów abonament