Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Hobby w tabelce

29 października 2001 | Publicystyka, Opinie | a.mac

Producenci pojazdów przekazują informacje, ale potrzebują jeszcze więcej

Hobby w tabelce

Popyt na informacje, możliwie kompletne i wszechstronnie analizowane, stał się powodem istnienia tych firm. Gdyby nie powstały, w ich miejscu działałyby zapewne inne. Teraz co miesiąc lub kwartał przedstawiają informacje, których używa się między innymi do oceny kondycji polskiej gospodarki. Te dwie firmy to Samar i JMK, zbierające dane o sprzedaży nowych pojazdów w Polsce.

Pierwszy pojawił się Samar, czyli Samochody i Rynek, stworzony przez Wojciecha Drzewieckiego. - Wszystko zaczęło się w kwietniu 1992 r., gdy japońska centrala Nissana potrzebowała danych o polskim rynku. Wówczas istniały tylko dane GUS o całkowitej liczbie rejestracji. Nie było wiadomo nic o modelach, producentach czy geograficznym podziale sprzedaży. We wrześniu 1992 r. na użytek i za pieniądze Nissana powstał pierwszy krótki raport podsumowujący rynek- wspomina Wojciech Drzewiecki.

Dziś ta cienka zszywka składająca się z kserokopii list...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2456

Spis treści
Zamów abonament