Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Do Gdyni na pierogi

29 października 2001 | Sport | MC
źródło: Nieznane

Rozmowa z Katie Smith, amerykańską koszykarką Lotosu VBW Clima Gdynia, złotą medalistką olimpijską i mistrzynią świata

Do Gdyni na pierogi

Katie Smith, ur. 6 kwietnia 1974 w Logan, Ohio. Reprezentacja USA: mistrzyni olimpijska (2000), mistrzyni świata (1998), mistrzyni świata juniorek (1993). Kluby: Ohio State - finał rozgrywek NCAA (1993); Columbus Quest - mistrzostwo ABL (1998), dwukrotnie wybierana do zespołu gwiazd ABL (1997, 98); Minnesota Lynx - pierwsze miejsce w WNBA w klasyfikacji strzelców - średnia 23,1; celnych rzutów za 3 punkty - 85; czas gry w meczu - średnio 38,6; piąte miejsce w WNBA pod względem skuteczności rzutów wolnych - 89,5 proc. (2001)

FOT. (C) WOJTEK JAKUBOWSKI/KFP

Rz: Co sprawiło, że najskuteczniejsza zawodniczka WNBA gra właśnie w Polsce?

KATIE SMITH: Lotos VBW Clima Gdynia jest moim pierwszym zagranicznym klubem. Dotychczas grałam wyłącznie w zespołach amerykańskich. Latem w WNBA, w Minnesota Lynx, a po sezonie, zimą, spędzałam dużo czasu z kadrą, przygotowując się do mistrzostw świata, potem olimpiady. Jeszcze wcześniej, gdy w 1996 roku ukończyłam Ohio State University, trafiłam do profesjonalnej ligi ABL. Jej rozgrywki odbywały się zimą, więc nie miałam szansy przyjechać tutaj. Z kolei w zeszłym roku zrobiłam sobie przerwę po igrzyskach w Sydney, odpoczywałam. Teraz...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2456

Spis treści
Zamów abonament