Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wydarzenia, aktualności

29 października 2001 | Ekonomia | DE
źródło: Nieznane

WYDARZENIA

Nie podnośmy wydatków

Biały Dom nie chciałby, aby amerykański Senat podniósł z 75 do 100 mld USD plan pomocy gospodarce USA. Przygotowany przez administrację Busha po ataku terrorystów na USA plan zakładał sięgające 75 mld USD cięcia podatkowe, które miałyby zwiększyć wydatki konsumentów i inwestycje przedsiębiorstw. Senat chce powiększyć ten pakiet o kolejne 25 mld USD, dodając pieniądze na projekty infrastrukturalne takie jak budowa dróg i mostów. Prezydent Bush uważa jednak, że w pompowaniu pieniędzy w gospodarkę "trzeba być ostrożnym, by nie przesadzić". W opinii prezydenta, 40 mld USD, o jakie w tym roku w związku z wojną z terrorystami zwiększono wydatki na wojsko i bezpieczeństwo, to kwota wystarczająca. Demokraci chcą tę kwotę podnieść. (Reuters)

Opóźniony argentyński pakiet

Fernando de la Rua, prezydent pogrążonej od czterech lat w recesji Argentyny opóźnił zapowiadane na niedzielę przedstawienie od dawna oczekiwanego nowego programu gospodarczego. Rzecznik argentyńskiego rządu oświadczył, że program zostanie ogłoszony w "poniedziałek, wtorek lub środę" i dodał, że rząd nadal pracuje nad jego szczegółami. Argentyna ma 132 mld USD długów, rosnące bezrobocie i spadające dochody budżetu z podatków, a inwestorzy finansowi obawiają się, że może dojść w tym kraju do...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2456

Spis treści
Zamów abonament