Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Rzecznik skomentuje, urzędnik poinformuje

29 października 2001 | Kraj | LZ

Gdzie są rozporządzenia Jerzego Buzka do ustawy o dostępie do informacji publicznej

Rzecznik skomentuje, urzędnik poinformuje

  • Prawie wszystko jawne LUIZA ZALEWSKA

    Co się dzieje z pierwszymi rozporządzeniami do ustawy o dostępie do informacji publicznej? Jerzy Buzek je podpisał, lecz już nie zdążył opublikować w Dzienniku Ustaw. Rzecznik nowego rządu twierdzi, że trzeba je dokładnie przeanalizować. Eksperci pracujący przy ich powstaniu alarmują tymczasem, że nowy rząd może w ogóle nie chcieć ich ujawnić.

    Rozporządzenia podpisane przez Buzka wprowadziły poważne zmiany w organizacji urzędów, przygotowując je do ustawy, która wchodzi w życie 1 stycznia 2002 roku. Jedno dotyczyło rzeczników prasowych, drugie ustanowienia pełnomocnika rządu ds. organizacji systemu zarządzania informacją publiczną. W pierwszym rozporządzeniu ustępujący rząd zdecydował, że udostępnianie informacji publicznej - aby nie można było nią dowolnie manipulować - nie powinno należeć do kompetencji rzeczników prasowych w urzędach administracji rządowej.

    PYTAĆ MOŻE KAŻDY

    Od nowego roku - stanowi ustawa - każdy obywatel będzie miał prawo do uzyskania informacji publicznej, czyli takiej, która dotyczy organów władzy publicznej, organów samorządów gospodarczych i zawodowych, podmiotów

  • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2456

Spis treści
Zamów abonament