Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Od soków do informatyki

29 października 2001 | Publicystyka, Opinie | LO
źródło: Nieznane

NIEWIELKA KIEDYŚ LUBELSKA FIRMA CHCE ZOSTA? DYSTRYBUTOREM żYWNOśCI W SKALI KRAJOWEJ

Od soków do informatyki

Zaczynali od handlu sokami w wynajętym garażu. Dzisiaj Artur Kawa i Jarosław Wawerski są współwłaścicielami firmy, która zajmuje się dystrybucją wyrobów spożywczych i ma sieć własnych sklepów.

FOT. MAREK KACZANOWSKI

LIDIA OKTABA

Artur Kawa i Jarosław Wawerski zaczynali od handlu sokami w wynajętym garażu. Dzisiaj są współwłaścicielami lubelskiego Eldorado, firmy, która jest detalicznym i hurtowym dystrybutorem wyrobów spożywczych, a jednocześnie zarządza własną siecią sklepów. Ich spółka należy do najlepiej zinformatyzowanych firm handlowo-usługowych w Polsce. W planach mają objęcie 1,5 proc. udziału w rynku, którego wartość ocenia się na 140 mld zł.

Znają się niemal od urodzenia; chodzili do tych samych szkół. Po ukończeniu wydziału elektrycznego politechniki lubelskiej przez kilka lat pracowali w różnych firmach w Stanach Zjednoczonych. Wrócili w 1990 r. i uznali, że nie odpowiada im praca w państwowym przedsiębiorstwie. Obaj szukali dla siebie przyszłościowych rozwiązań.

- Hortex chciał wprowadzić na rynek soki w kartonowych opakowaniach, co jednak szło opornie. Zostałem dystrybutorem tych soków i uczyłem personel...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2456

Spis treści
Zamów abonament