DROGA KRZYŻOWA Z JANEM PAWŁEM II
- Brzemię solidarności
- Abp Józef Życiński: Zamyślenia Brzemię solidarności
(c) REUTERS
O d początku swojego pontyfikatu Jan Paweł II prowadził w Wielki Piątek Drogę Krzyżową w rzymskim Colosseum, które tradycja uznaje za miejsce męczeństwa pierwszych chrześcijan. W tym roku papież, który uskarża się na artretyczne bóle kolana, po raz pierwszy nie szedł w procesji, ale przysłuchiwał się nabożeństwu i wygłosił przemówienie końcowe. Napisanie tekstów rozważań i modlitw powierzono 14 dziennikarkom i dziennikarzom z Austrii, Francji, Hiszpanii, Japonii, Meksyku, Niemiec, Polski, Portugalii, Rosji i Włoch, akredytowanym przy Stolicy Apostolskiej. Znalazł się wśród nich rzymski korespondent "Rzeczpospolitej" Jacek Moskwa, który jest autorem VIII stacji (w systemie obowiązjącym w Polsce - stacji V) "Szymon z Cyreny pomaga nieść krzyż Jezusowi".
Ósma stacja
Szymon z Cyreny pomaga nieść krzyż Jezusowi
"I przymusili niejakiego Szymona z Cyreny, ojca Aleksandra i Rufusa, który wracając z pola właśnie przechodził, żeby niósł krzyż Jego" (Mk 15,21)
MEDYTACJA
JACEK MOSKWA
Pewien człowiek prosto z pola przyszedł do Jeruzalem w
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta