Monitor na kłódkę
Monitor na kłódkę
MICHAŁ A. ZIELIŃSKI
Strony internetowe polskiej administracji publicznej nie wykorzystują możliwości, jakie daje sieć. Dużo lepiej jest w państwach UE. Największa przepaść dzieli nas w pośrednictwie pracy i usługach dotyczących rynku pracy. Poziom rozwoju tych e-usług w Unii Europejskiej wynosi 81, a w Polsce jedynie 27 na 100-punktowej skali.
Firma Cap Gemini Ernst & Young (CGE&Y) przeprowadziła na zlecenie Komisji Europejskiej w ramach strategii "eEuropa", badanie "Web-based survey on Electronic Public Services" dotyczące zawartości serwisów elektronicznych administracji publicznej w państwach UE. Wydzielono 20 kluczowych usług (m.in. rejestracja przedsiębiorstw, służba zdrowia, podatki, zezwolenia, pośrednictwo pracy), a wyniki określają stopień wykorzystania możliwości Internetu przez publiczne witryny - czyli co można załatwić i dowiedzieć się on-line. CGE&Y przebadała 17 krajów (Unia Europejska plus Norwegia i Islandia), a w marcu 2002 roku przeprowadziła niezależną edycję badań w Polsce.
W krajach UE zdecydowanie najlepiej rozwinięte są...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta