Nowe przepisy o zabezpieczeniach; Zabezpieczenie podlegające zwrotowi nie jest kosztem; Kantory muszą się liczyć z ograniczeniami
- Wchodzą w życie od 8 sierpnia - Nowe przepisy o zabezpieczeniach
- WARTO WIEDZIEĆ - Zabezpieczenie podlegające zwrotowi nie jest kosztem
- Liberalizacja przepływu pieniędzy - Kantory muszą się liczyć z ograniczeniami
Wchodzą w życie od 8 sierpnia
Nowe przepisy o zabezpieczeniach
W najbliższy czwartek, 8 sierpnia, wchodzi w życie rozporządzenie ministra spraw wewnętrznych i administracji z 16 lipca 2002 r. w sprawie zabezpieczenia należytego wykonania umowy o zamówienie publiczne (Dz. U. nr 115, poz. 1002). Zastąpi ono rozporządzenie ministra budownictwa z 30 grudnia 1994 r. dotyczące zabezpieczeń przy robotach budowlanych (Dz. U. nr 140, poz. 794), które utraciło moc 1 lipca. Nowe rozporządzenie utrzymuje wiele sprawdzonych już rozwiązań, ale wprowadza też kilka nowości.
Obowiązek wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy powstaje, jeżeli wartość robót budowlanych lub usług będących przedmiotem zamówienia przekracza równowartość 30 tys. euro. Zamówienia o niższej wartości tego nie wymagają. Zamawiający może, ale nie musi, ustanowić taki wymóg.
Jeśli przedmiotem zamówienia są dostawy, to niezależnie od wartości przedmiotu zamówienia rozporządzenie nie przewiduje obowiązku wnoszenia zabezpieczenia.
...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta