Czas stanął na Próżnej
Czas stanął na Próżnej
Tak ma wyglądać ulica Próżna (widok od placu Grzybowskiego) według planu Polsko-Belgijskiej Pracowni Architektury, Inżynierii i Urbanistyki "Projekt"
Na przełomie sierpnia i września powinny być już znane plany dotyczące zagospodarowania kamienic przy ulicy Próżnej w Warszawie.
- Na razie mogę tylko ujawnić, że ma tam powstać hotel - powiedział "Rz" mecenas Tomasz Zasacki z kancelarii Wardyński i Wspólnicy, pełnomocnik spółki Próżna Street Company.
Sprawa przebudowy zabytkowego kompleksu ma już kilkuletnią historię, lecz niewiele wskazuje na jej szybkie zakończenie. Zmieniają się zamiary inwestora, a Próżna wciąż straszy ruderami w samym centrum stolicy.
Nazwę Próżna nadano ulicy łączącej Zielną z rynkiem jurydyki Bielino w 1770 r. Wtedy nie stały tam żadne budowle. W sto lat później ulica została przedłużona do placu Grzybowskiego i wtedy rozpoczął się jej dynamiczny rozwój. Kamienice, które uchowały się do dziś, zbudował sławny...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta