Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wystarczy raz na rok; Phare 2001 zastąpi Phare 2000

17 września 2002 | Dobra firma | KJ

DOBRZE WIEDZIEĆ

  • Kasy fiskalne po zmianie rozporządzenia - Wystarczy raz na rok
  • Unijne dotacje dla małych i średnich - Phare 2001 zastąpi Phare 2000

Kasy fiskalne po zmianie rozporządzenia

Wystarczy raz na rok

Od 17 lipca przegląd techniczny kasy fiskalnej wystarczy zrobić raz na rok, a nie - jak dotychczas - co pół roku. - Czy to oznacza, że jeśli zrobiłem przegląd w marcu, to nie muszę już robić go we wrześniu? - pytają czytelnicy. Ich niepewność bierze się z tego, że z reguły serwisanci najchętniej widzieliby taki przegląd również w drugiej połowie tego roku. Dla nich to możliwość zarobienia dodatkowych pieniędzy, dla przedsiębiorców - jeszcze jeden wydatek.

Złagodzony warunek dotyczący obowiązkowego przeglądu technicznego wynika z nowego rozporządzenia w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące , oraz warunków stosowania tych kas przez podatników. Rozporządzenie to weszło w życie z dniem ogłoszenia, czyli 17 lipca br. (Dz.U. nr 108, poz. 948). Tego dnia straciło moc poprzednie rozporządzenie ministra finansów z 23 grudnia 1999 r., które przewidywało obowiązek przeprowadzania przeglądu technicznego co 6 miesięcy. Zatem od 17 lipca br. wymóg ten już nie obowiązuje. Od tego dnia jest inny - nakazujący wykonywanie...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2725

Spis treści

Listy

Zamów abonament