Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Wszystko trzeba zaczynać od nowa

17 września 2002 | Kultura | BH
źródło: Fotoarchiwum

Rozmowa z ministrem kultury Waldemarem Dąbrowskim o polskiej kinematografii

Wszystko trzeba zaczynać od nowa

FOT. ANDRZEJ WIKTOR

Dzisiaj wieczorem zaczyna się Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Jury oceni 21 filmów. Imprezie tej, jak co roku, będą towarzyszyły dyskusje o kondycji rodzimej kinematografii. W "Rzeczpospolitej" minister kultury Waldemar Dąbrowski po raz pierwszy od dnia nominacji wypowiada się publicznie na temat swojej koncepcji reformowania systemu organizacji i finansowania polskiego kina.

Rz.: Kiedy obejmował pan stanowisko ministra kultury, dużo mówiło się o kryzysie finansowym, organizacyjnym i artystycznym polskiego kina. Nikt nie miał wątpliwości, że potrzebne są daleko idące reformy, a minister Celiński zapowiadał, iż najpóźniej do połowy września do Sejmu trafi projekt nowej ustawy o kinematografii. Co się dzisiaj dzieje z tą ustawą?

WALDEMAR DĄBROWSKI: Czekam na festiwal w Gdyni, bo jest on zawsze okazją do wszelkich podsumowań i rozmów na temat kształtu polskiej sztuki filmowej. Po tej imprezie chcę zrobić rundę spotkań z zainteresowanymi stronami, najważniejsze jest bowiem uzyskanie środowiskowego konsensusu. Potem zostanie ustalony ostateczny kształt projektu ustawy, która - mam nadzieję - trafi do parlamentu jeszcze przed końcem roku. Chciałbym...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2725

Spis treści

Listy

Zamów abonament