Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Notatka, która zatrzęsła koalicją

17 września 2002 | Ekonomia | ES NM NA
źródło: Nieznane
źródło: Nieznane

Spór nie tylko o zasady handlu z Węgrami

 • Rozmowa na gorąco: Wicepremier Jarosław Kalinowski
 • Gość "Rzeczpospolitej": Kalinowski ma rację Notatka, która zatrzęsła koalicją

  Zdaniem wicepremiera Jarosława Kalinowskiego parafowana umowa jest ze wszech miar szkodliwa dla nas, bo to Węgry stosowały w handlu z Polską instrumenty niezgodne z umowami w ramach CEFTA i postanowieniami WTO.

  (c) BARTŁOMIEJ ZBOROWSKI

  Wicepremier Jarosław Kalinowski uważa podpisanie porozumienia z Węgrami za niedopuszczalne. Jacek Piechota, minister gospodarki, powiedział "Rz", że rzekoma umowa to na razie notatka służbowa z rozmów dwóch wiceministrów, polskiego i węgierskiego.

  Aby postanowienia porozumienia weszły w życie, niezbędne jest wydanie przez ministra gospodarki rozporządzeń. Piechota zapowiedział, że przedstawi dzisiaj Radzie Ministrów dokładną analizę skutków ekonomicznych, jakie pociągnęłaby za sobą zmiana zasad handlu z Węgrami. Minister gospodarki podtrzymuje swoją opinię, że porozumienie jest korzystne dla Polski.

  Zdaniem premiera Millera (wypowiedź dla "Sygnałów Dnia"), umowa o wzajemnym zniesieniu ceł kończy okres napięcia między Polską a Węgrami, a reakcja PSL jest zbyt histeryczna. W Łodzi premier powiedział, że na podpisaną na Węgrzech umowę nie

 • ...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 2725

Spis treści

Listy

Zamów abonament