Nieodkryte źródła euro
Nieodkryte źródła euro
RYS. ANDRZEJ JACYSZYN
GRZEGORZ ŁYŚ
Uwaga instytucji, samorządów i przedsiębiorstw chętnych do skorzystania z dotacji unijnych koncentrowała się dotychczas na najważniejszym ich źródle, tj. na programach pomocowych. Ale Phare, ISPA i większość komponentów SAPARD zaczynają wygasać. Dla tych, którzy dopiero teraz przymierzają się, by po nie sięgnąć, mogą okazać się już niedostępne. Jednocześnie perspektywa pomocy z funduszy strukturalnych, jaka napłynie po wstąpieniu Polski do UE, wydaje się wciąż odległa. Jest to wrażenie złudne i mogące prowadzić do rozczarowań.
- Ci, którzy już teraz nie podejmą starań o dotacje z funduszy strukturalnych, tj. nie rozpoczną przygotowywania projektów i lobbingu, mogą zapomnieć o środkach, jakie będą przyznawane na lata 2004-2006 - ostrzega Magdalena Burnat-Mikosz, szefowa działu doradztwa europejskiego firmy doradczej Ernst & Young.
Jednak poczucie, że mamy do czynienia ze swego rodzaju martwym sezonem, nie jest całkiem bezzasadne. Przesunięcie daty...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta