Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Niższa granica potrąceń z wynagrodzenia

29 kwietnia 2004 | Prawo | MB

Prawo pracy Przepisy się zmienią, problemy zostaną

Niższa granica potrąceń z wynagrodzenia

Pracownicy będą mogli zlecić swojemu pracodawcy potrącanie wyższych niż dotychczas kwot z wynagrodzenia, ale tylko jeśli chodzi o należności inne niż na rzecz pracodawcy. Pracownikowi musi jednak wówczas pozostać kwota równa 80 proc. wynagrodzenia minimalnego. Tę nowelę kodeksu pracy łatwo przeoczyć. Pojawiła się bowiem jako poprawka do ustawy o promocji zatrudnienia.

O kłopotach z potrącaniem z wynagrodzeń, które pojawiły się po 1 stycznia tego roku, pisaliśmy w "Rz" z 23 marca. Dziś pracownik może zlecić potrącanie ze swego wynagrodzenia kwot do wysokości wynagrodzenia minimalnego po odliczeniu składek na ubezpieczenie społeczne i podatku. Wskutek tego pracownicy wyżej wynagradzani mogą korzystać z pośrednictwa pracodawców przy dokonywaniu różnych wpłat, np. składek na związki zawodowe, fundusz socjalny, dobrowolne ubezpieczenie, alimentów, podczas gdy najmniej zarabiający...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3215

Spis treści
Zamów abonament