Diagnoza na odległość
Wdrożenie dostępnych dla każdego systemów monitorowania zdrowia na odległość ma - w teorii - przynieść korzyści wszystkim. Lekarze będą mogli szybciej reagować na pogorszenie stanu pacjentów, chorzy będą pod stałą opieką, a firmy ubezpieczeniowe zapłacą mniej szpitalom. Jak to się sprawdzi w praktyce, odpowiedzą wyniki prowadzonych właśnie programów pilotażowych. - Telemedycyna jest ogromną szansą na ułatwienie życia pacjentom, aby mogli być diagnozowani i leczeni na miejscu i nie musieli podróżować do lekarza - tłumaczy June Davison z British Heart Foundation.
Serce na ekranieW Holandii rusza właśnie eksperyment, którego celem jest sprawdzenie technologii umożliwiającej połączenie pacjenta z lekarzem przez... telewizor. Zaplanowany na rok program prowadzony jest przez producenta sprzętu elektronicznego, firmę Philips...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta