Strzec cudzego mienia
Ochrona osób i mienia to działalność koncesjonowana. Wcześniej jednak założyciel firmy musi zdobyć licencję pracownika ochrony drugiego stopnia lub zatrudnić w firmie przynajmniej jednego członka zarządu, prokurenta lub pełnomocnika, który taką licencję ma.
Najpierw licencjaLicencję pracownika ochrony drugiego stopnia można uzyskać po ukończeniu specjalnego kursu i zdaniu egzaminu przed państwową komisją.
O licencję mogą się też ubiegać byli oficerowie Biura Ochrony Rządu z co najmniej 15-letnim stażem oraz osoby, które mają dyplom szkoły potwierdzający uzyskanie specjalistycznego wykształcenia w zakresie ochrony osób i mienia (np. Wyższej Szkoły Policji).
Licencję drugiego stopnia może otrzymać tylko osoba niekarana za przestępstwa umyślne, która ukończyła 21 lat, ma pełną zdolność do czynności prawnych, co najmniej średnie wykształcenie, nienaganną opinię oraz zdolność fizyczną i psychiczną do wykonywania swoich zadań, potwierdzoną orzeczeniem lekarskim.
Opinię o kandydacie wydaje komendant komisariatu policji z jego terenu zamieszkania. Licencję -komendant wojewódzki policji. Opłata za licencję wynosi 300zł.
Wyłącznie z koncesjąKoncesję na prowadzenie agencji ochrony osób i mienia...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta