Dwa etaty u jednego szefa
Pracodawca musi też pamiętać, że nowy stosunek pracy rodzi wiele nowych obowiązków, a ponadto zwiększa koszty prowadzonej działalności.
Pracodawca jeden, ale...Coraz częściej macierzysty pracodawca proponuje pracownikom dodatkową pracę.
Choć najbardziej popularną drugą formą zatrudnienia są umowy cywilnoprawne (umowa o dzieło, zlecenia), to dla pracownika najkorzystniej jest, gdy następuje ono na podstawie umowy o pracę.
Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się wykonywać pracę określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w wyznaczonym przez niego miejscu i czasie, a pracodawca - zatrudnić pracownika za wynagrodzeniem. Stosunek pracy powstaje na podstawie umowy o pracę, powołania, wyboru, mianowania lub spółdzielczej umowy o pracę. O tym, czy pracownik pozostaje w stosunku pracy, czy też świadczy pracę na innej podstawie (umowa cywilnoprawna), decyduje charakter łączącego strony stosunku prawnego oraz treść umowy. Nie ma znaczenia jej nazwa.
...prace różneNawet mimo szczerych chęci pracodawcy dodatkowe zatrudnienie nie zawsze jest możliwe. Wszystko zależy bowiem od...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta