Były piękne bramki

27 marca 2006 | Sport | KG
źródło: Nieznane

PIERWSZA LIGA PIŁKARSKA Legia jak Wisła - na 2:1. Remis Lecha z Amicą Były piękne bramki Pierwsza wiosenna kolejka, w której rozegrano wszystkie mecze. Niektóre gole były tak urodziwe, że można je pokazywać we wszystkich europejskich telewizjach Odra - Legia. Grzegorz Bronowicki (z lewej) i Maciej Korzym (c) IREK DOROŻAŃSKI/EDYTOR.NET Polonia - Górnik. Alarm w defensywie drużyny z Zabrza. Z piłką Marek Citko (c) JAKUB OSTAŁOWSKI >ODRA WODZISŁAW - LEGIA WARSZAWA 1:2 (1:1) GOL W OSTATNIEJ MINUCIE

Ważną postacią w Legii był 34-letni Cezary Kucharski. Zdobył pierwszego gola, dobijając piłkę po strzale Piotra Włodarczyka, a potem był faulowany przez Marcina Krysińskiego, gdy zbierał się do dobitki po strzale Dicksona Choto. Krysiński dostał drugą żółtą i czerwoną kartkę, karnego wykonywał Włodarczyk, ale piłkę zatrzymał Krzysztof Pilarz. Legia przez prawie godzinę grała z przewagą jednego zawodnika, jednak o zwycięstwo musiała grać do ostatniej minuty (już w 40. sekundzie gola strzelił Marcin Chmiest). W ataku wyraźnie brakowało kontuzjowanego Dawida Janczyka. W doliczonym czasie gry kolejnym pięknym strzałem popisał się Marcin Burkhardt i dał Legii trzy punkty. Trener Odry Waldemar Fornalik po raz kolejny pochwalił swoich zawodników za ambicję i walkę, ale od tego punktów nie przybywa. 16-letni bramkarz Legii Wojciech Szczęsny, syn Macieja, podpisał trzyletni kontrakt z Arsenalem Londyn i będzie...