Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zanim uruchomisz firmę za granicą

03 lipca 2006 | Vademecum Rzeczpospolitej | JJ

PORADY, ZACHĘTY I PRZESTROGI DLA PRZYSZŁYCH INWESTORÓW Zanim uruchomisz firmę za granicą Przed podjęciem tak ważnej decyzji trzeba pamiętać, że w każdym państwie, nawet w UE, obowiązuje inny system podatkowy i inne są formy prowadzenia działalności gospodarczej

Zielona Wyspa może okazać się korzystną lokalizacją głównie ze względu na niskie podatki, szybki rozwój gospodarczy, nieokreślony prawem minimalny kapitał założycielski oraz otwarty rynek pracy.

W Niemczech podatek dochodowy od firm jest wysoki, ale atutem tego kraju może być bliskie sąsiedztwo i duży rynek. Zdecydowanie na niekorzyść przemawia tu jednak zamknięcie rynku pracy dla Polaków przez maksymalny okres przejściowy wynoszący 7 lat. W Niemczech i Francji obowiązują też rygorystyczne obostrzenia w świadczeniu usług.

Licz koszty

Zachętą do uruchomienia firmy w Niemczech może być ich położenie. Jednak wysokie są koszty pracy oraz wynajęcia biura lub magazynu. Również minimalny kapitał założycielski jest jednym z wyższych w Hue. W Niemczech zostały utrzymane ograniczenia administracyjne w dostępie do rynku pracy, nawet dla personelu kluczowego, oraz ograniczenia w świadczeniu usług.

W Anglii wymogi związane z rejestracją firmy są ograniczone do minimum, a do założenia np. spółki z o.o. wystarczy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 3879

Spis treści
Zamów abonament