Małżeństwa i adopcje nie dla homoseksualistów
Z najnowszego sondażu "Rzeczpospolitej" wynika, że Polacy są podzieleni w kwestii oceny sytuacji homoseksualistów w naszym kraju. Największa grupa badanych (36 proc.) twierdzi, że geje i lesbijki są dyskryminowani. Ale niemal co czwarty Polak (23 proc.) uważa, że homoseksualiści są traktowani tak, jak inni obywatele. A wielu jest również takich, którzy sądzą, że homoseksualiści chcą być lepiej traktowani od innych (26 proc.).
Najbardziej przekonani o dyskryminowaniu gejów i lesbijek są ludzie młodzi. Wśród 18- i 19-latków jest to pogląd dominujący - uważa tak 59 proc. z nich. Podobnie myśli także wielu studentów (53 proc.). Im starsi badani, tym przekonanie o nietolerancji i dyskryminacji mniejsze. Wśród najstarszych Polaków (powyżej 66. roku życia) taki pogląd ma mniej niż co piąty (18 proc.). Równocześnie wśród osób starszych silne jest przekonanie, że homoseksualiści chcą być traktowani w sposób uprzywilejowany (27 - 35 proc.).
Nie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta