Problem częstotliwości jako dobra rzadkiego będzie zanikać
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powstała w 1993 r. jako antidotum na zmonopolizowaną przez państwo radiofonię i telewizję. Chodziło nie tylko o stworzenie odpowiednich dla systemu demokratycznego warunków dla swobody wypowiedzi i wolnego od ingerencji państwowej systemu informacji. Fundamentalnym zagadnieniem było również umożliwienie rozwoju pluralistycznego rynku nadawców, w ramach którego obok podmiotów państwowych (publicznych) funkcjonowaliby także nadawcy prywatni.
Czas nie stoi w miejscuOd tego czasu minęło 13 lat. W zakresie środków masowego przekazu wiele się w Europie i na świecie zmieniło. Postępujący proces cyfryzacji i konwergencji zmierza ku zastępowaniu tradycyjnych sposobów przekazu nowymi formami społecznego komunikowania (najlepszym przykładem jest tu zawrotna kariera Internetu i rozwój telefonii nowej generacji). Jeżeli jeszcze w 1994 r., kiedy w Polsce udzielono nadawcom pierwszych naziemnych koncesji na rozpowszechnianie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta