Wilczy Szaniec dla służb?
Czy Gmina straciła miliony? Samorząd Kętrzyna wniósł do spółki powiązanej z WSI ziemię, na której znajduje się Wilczy Szaniec. Zatrudnienie w niej znaleźli ówczesny przewodniczący rady gminy i jego żona
Wilczy Szaniec gmina Kętrzyn przejęła od państwa w 1990 roku. Rok później samorząd dostał list intencyjny od polonijnego biznesmena z Austrii Jana Z., wtedy właściciela firmy Carpatia. Namawiał władze gminy do założenia spółki. Samorząd miał dać teren, a biznesmen obiecał zainwestować w kompleks bunkrów, m.in. chciał stworzyć muzeum, woskowe figury.
Rok później samorząd podpisał umowę o założeniu spółki z Janem Z. Zgodnie z nią gmina oddała za darmo na 30 lat ponad dwa ha ziemi, na której znajduje się była kwatera Hitlera. W zamian, mimo że wyłożyła najwięcej, dostała tylko 20 proc. udziałów w nowo powstałej spółce – Wilcze Gniazdo.
Taką umowę podpisali ze strony gminy Eugeniusz L. i Walenty K.,...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta