Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Komórka może cię uratować

18 stycznia 2010 | Życie Warszawy | Robert Biskupski

Dzięki wpisanemu w telefonie komórkowym pod skrótem „ICE” numerowi do najbliższych ratownicy medyczni mieliby większe szanse na uratowanie nam życia. Ale warszawiacy nie chcą go używać

Stołeczni ratownicy narzekają, że mało która ofiara, np. wypadku, ma wpisany w komórce numer ICE (In Case of Emergency – w przypadku zagrożenia), czyli namiar na osobę, która może udzielić im informacji o grupie krwi, przebytych chorobach czy uczuleniu na leki osoby, której pomagają. Brak takich danych może nawet uniemożliwić uratowanie życia.

– Jeśli znajdziemy na ulicy kogoś nieprzytomnego, dzwoniąc na numer ICE, możemy dowiedzieć się, czy choruje na jakieś przewlekłe choroby, czy jest po zawale, na co się leczy. Dzięki temu wiemy, w jaki sposób postępować – tłumaczy Michał Drożdż z firmy ratownictwa medycznego D&S Rescue System.

Problem polega na tym, że skrót ten jest tak samo niepopularny wśród służb medycznych, jak wśród obywateli. – Kilkanaście razy szukałem takiego numeru, bo potrzebowaliśmy szybko...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8525

Spis treści
Zamów abonament