Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Yeti na sprzedaż

18 stycznia 2010 | Ekonomia | Urszula Zielińska
ANNA STREŻYŃSKA
autor zdjęcia: Rafał Guz
źródło: Fotorzepa
ANNA STREŻYŃSKA

Nie jest wcale pewne, że nie dojdzie do podziału Telekomunikacji Polskiej – mówi prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej w rozmowie z Urszulą Zielińską

Rz: UKE chce koordynować inwestycje w infrastrukturę internetową realizowane ze środków unijnych. Ma wystartować w konkursie. Kiedy złoży stosowny projekt i co on będzie zawierać?

Anna Streżyńska: Główny problem i wada inwestycji ze środków unijnych w Internet szerokopasmowy to do tej pory brak centrum, w którym zracjonalizowano by decyzje co do harmonogramu, standardów wykonania i doradztwa dla wszystkich inwestorów, którzy w znacznej części pochodzą z sektora samorządowego. Są to zatem podmioty, które na co dzień nie budują sieci telekomunikacyjnych, ale np. drogi czy kanalizację. Teraz mają budować sieci, i to sieci, które musi cechować spojrzenie w przyszłość. To nie jest kwestia położenia kilometra asfaltu, tylko zaplanowania, co w ciągu 15 – 20 lat będzie potrzebne abonentowi, żeby wybudowana sieć nie zużyła się „moralnie” w krótkim czasie i nie zaczęła być nieadekwatna do potrzeb usługowych.

Inwestorzy muszą mieć dostęp do ludzi, którzy będą gotowi na bieżąco i non stop służyć im radą, czasem brać na siebie rozmowy z Komisją Europejską, a zatem również prowadzić wstępne procedury prenotyfikacyjne. Każdy z projektów inwestycyjnych samorządów będzie notyfikowany w KE, a Komisja powiedziała wprost, że muszą one wcześniej uzyskać pozytywną opinię UKE.

Czy projekt UKE zawiera założenia...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8525

Spis treści
Zamów abonament