Informacje
Informacje
Tydzień na rynku świadectw udziałowych
Na rynku świadectw udziałowych w tym tygodniu niewiele się działo, nawet można mówić o pewnym zastoju na rynku pierwotnym. Na rynku wtórnym ceny wahały się, dominowała jednak tendencja spadkowa, zarówno w skupie, jak i w sprzedaży.
Liczba wydawanych dziennie świadectw udziałowych nadal systematycznie malala i dystrybutor świadectw zanotował wczwartek po raz pierwszy dzienny wynik poniżej 50 tys. Do końca dnia w czwartek wydano 13, 8 mln świadectw, na pewno więc do końca tygodnia nie uda się przekroczyć 14 mln. Pokonania tej kolejnej bariery można się spodziewać wponiedziałek lub we wtorek.
W sumie, zwłaszcza w zestawieniu z prognozami i wynikami badań socjologicznych sprzed momentu rozpoczęcia dystrybucji, widać jednak, że popularność programu jest nadspodziewanie duża. Dotychczas świadectwa udziałowe odebrało 50, 7 proc uprawnionych. Do rekordowych pod względem popularności programu należą województwa: bydgoskie (55 proc. odebranych świadectw) , olsztyńskie (57 proc. ), szczecińskie (55 proc. ).
Malejące zainteresowanie odbiorem świadectw może być uznane z jednej strony za naturalne, z drugiej jest jednak dość zaskakujące. Analitycy liczyli, że sygnał o rozpoczęciu dematerializacji powinien spowodować ruch na wtórnym rynku, a zatem -- także wpłynąć korzystnie na rynek...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta