Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Jak wydać zaświadczenie po ugodzie sądowej

23 marca 2011 | Prawo i praktyka | Grażyna Ordak

Pracodawcy nie radzą sobie z wystawieniem świadectwa pracy, gdy strony porozumieją się w sprawie innego trybu zakończenia współdziałania. Nie wiedzą, co i gdzie wpisać w tym formularzu

Szef rozstał się z pracownikiem, ale ten nie zgodził się z podstawą wypowiedzenia.

Zaskarżył ją do sądu i po pierwszej rozprawie doszło między stronami do ugody, dzięki której pracodawca, jeden z naszych czytelników, przystał na porozumienie stron i zrekompensowanie podwładnemu nagłego pożegnania odszkodowaniem.

Teraz ma problem, jak zmienić podstawowy dokument tej osoby, jakim jest świadectwo pracy.

Wszystko wolno

Ugoda sądowa czy pozasądowa, czyli zanim dojdzie do rozprawy przed sądem pracy, to niewątpliwie bardziej pokojowa forma zakończenia sporu między pracodawcą i pracownikiem. Jej przyjęcie dopuszcza art. 917 kodeksu cywilnego w związku z art. 300 k.p.

Właściwie może dotyczyć wszelkich przyczyn tego rozstania lub innych kwestionowanych zagadnień związanych z wcześniejszą współpracą.

Najczęściej jednak odnosi się do sposobu pożegnania. Dzięki temu w ugodzie strony przekształcą nawet rozwiązanie umowy o pracę bez wypowiedzenia z winy pracownika, czyli tzw....

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 8884

Spis treści
Zamów abonament