Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Czasem użycie kasy rejestrującej zależy od woli sprzedawcy

14 września 2011 | Prawo i praktyka | Konrad Piłat

Niektórzy przedsiębiorcy mają obowiązek stosować urządzenia fiskalne tylko do części transakcji. Może się zdarzyć, że za piwo dostaniemy paragon, ale za obiad już nie

- Prowadzę sklep z częściami i akcesoriami motoryzacyjnymi. Zdecydowana większość odbiorców to przedsiębiorcy. Roczne obroty detaliczne nie przekraczają więc 40 tys. zł. Mimo to musiałem zainstalować kasę fiskalną, bo przepisy wymagają, aby każda sprzedaż części była udokumentowana paragonem. Czy jednak muszę ją stosować, gdy niebędący przedsiębiorcą klient kupuje inne artykuły, np. narzędzia? – pyta czytelnik.

Z literalnego brzmienia rozporządzenia ministra finansów z 26 lipca 2010 w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (DzU nr 138, poz. 930) wynika, że przedsiębiorca w opisanej sytuacji może ewidencjonować za pomocą kasy tylko część sprzedaży.

Zgodnie z § 3 ust. 1 tego rozporządzenia do końca 2012 r. zwalnia się z obowiązku ewidencjonowania podatników, u których kwota sprzedaży detalicznej nie przekroczyła w...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Brak okładki

Wydanie: 9030

Spis treści
Zamów abonament