Z powrotem w szkolne ławy
Studia podyplomowe to świetny sposób na pogłębienie dotychczasowej wiedzy, uporządkowanie jej i zdobycie nowych kwalifikacji. Uczelnie, zanim uruchomią tego typu kierunki, konsultują się z potencjalnymi słuchaczami i pracodawcami.
Na Uniwersytecie Zielonogórskim w stałej ofercie jest około 40 kierunków studiów podyplomowych. Każdego roku, w zależności od zapotrzebowania, pojawiają się nowe. – Obserwujemy rynek pracy. I tak np. możliwość finansowania przez samorządy wynagrodzenia niań pracujących dotychczas w szarej strefie spowodowała uruchomienie w tym roku podyplomowych studiów opiekunów dziecięcych, bo tylko posiadanie odpowiedniego wykształcenia spowoduje zatrudnienie niani przez samorząd. Są to trzysemestralne studia przygotowujące do podjęcia pracy w charakterze opiekuna dziecięcego w żłobkach, rodzinach zastępczych i rodzinnych domach dziecka – mówi Ewa Sapeńko, rzecznik, kierownik biura promocji Uniwersytetu Zielonogórskiego.
Wejście do Unii Europejskiej spowodowało liczne zmiany w wielu dziedzinach gospodarki i potrzebni są bardzo różni specjaliści, których do tej pory nikt nie kształcił na studiach w normalnym trybie.
– Przykładem mogą...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta