Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

W skrócie

15 lutego 2012 | Ekonomia | Dział Ekonomiczny

GOSPODARKA

Badanie potrzeb pracodawców przeprowadzone przez Pracuj.pl w styczniu pokazuje, że nastroje w firmach, które są klientami serwisu, nie zmieniły się znacząco od poprzedniego kwartału. Ponad połowa pracodawców zamierza zatrudnić w I kw. tego roku do dziesięciu osób, a 15 proc. nie przyjmie nikogo. Poszukiwani są głównie pracownicy działów sprzedaży, obsługi klienta i  IT. Od października wzrósł o 10 pkt proc. odsetek firm, które wskazały skutki spowolnienia gospodarczego jako powód wstrzymania rekrutacji.

—ak, pap

Finanse

Ministerstwo Finansów deklaruje, że w II i III kw. tego roku nie będzie sprzedawało środków z Unii Europejskiej na rynku, tylko w większym stopniu będzie wymieniało w NBP – zapowiedział prezes NBP Marek Belka. W 2011 r. resort w porozumieniu z bankiem centralnym wprowadził regularną sprzedaż części środków walutowych z funduszy unijnych bezpośrednio na rynku walutowym.

—agmk

W budżecie unijnym na lata 2007 – 2014 nie ma niewydanych 82 mld euro funduszy – zapewniła komisarz Danuta Huebner, odnosząc się do wypowiedzi przewodniczącego Komisji Europejskiej Jose Manuela Barroso. Jak dodała, wspomniane 82 mld euro to...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9158

Wydanie: 9158

Spis treści
Zamów abonament