Kosztowna walka rządu z hazardem
Firmy hazardowe mają podstawę do dochodzenia odszkodowań za ograniczenie ich działalności
Trzy firmy hazardowe – Fortuna, Grand i Forta – wygrały sprawę przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Zarzuciły one polskim organom, że nie zgłosiły ustawy o grach hazardowych Komisji Europejskiej i Trybunał przyznał im rację. Branża hazardowa jest zachwycona. Jej eksperci już wieszczą lawinę skarg do Trybunału, a w ślad za tym wniosków do polskich sądów o odszkodowania za utracone korzyści.
Gorączka sejmowa
Uchwalona w listopadzie 2009 r., a obowiązująca od 1 stycznia 2010 r. ustawa hazardowa wprowadziła m. in. stopniową likwidację automatów o niskich wygranych, zakaz reklamy hazardu i wyższe podatki.
Prace nad ustawą odbywały się w cieniu afery hazardowej, której istotą były poufne rozmowy biznesmenów z branży hazardowej ze Zbigniewem Chlebowskim z PO o ewentualnym zablokowaniu niekorzystnych dla nich przepisów. Gdy sprawa wyszła na jaw, PO chciała...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta