Małe domy są pożądane
Za budynek pod miastem trzeba zapłacić co najmniej 250 tys. zł. Ceny najdroższych willi idą w miliony złotych
Jak mówi Magdalena Czuryńska, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w spółce Twoje M, domy i mieszkania na obrzeżach dużych miast cieszą się coraz większą popularnością. – Klient, który w dużym mieście mógłby kupić kawalerkę, a w najlepszym razie lokal z dwoma pokojami, na przedmieściach może liczyć na większy metraż i lepszy standard – zauważa.
Zamiast mieszkania
Także Agnieszka Dolasińska z Panoramy Nieruchomości, product manager podwrocławskiej inwestycji Wzgórze Tynieckie, ocenia, że domy na obrzeżach cieszą się dużym zainteresowaniem. – Mimo recesji, z którą rynek nieruchomości boryka się od ponad trzech lat, liczba klientów szukających domów na przedmieściach Wrocławia stale rośnie. Wiele osób rezygnuje z zakupu małego mieszkania w centrum na rzecz większej nieruchomości za miastem – potwierdza Agnieszka Dolasińska. Przyznaje jednak, że ze względu na dużą podaż ceny domów na przedmieściach Wrocławia nieznacznie spadły. W porównaniu z ub.r. są niższe o ok. 5 proc.
Zdaniem Marcina Antczaka z FB Antczak największym zainteresowaniem cieszą się osiedla w rejonach dobrze skomunikowanych z centrami miast. – To najlepsze...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta