Gigant na skrzydle, czyli manewr Alekny

13 sierpnia 2012 | Sport | Krzysztof Rawa
Siergiej Grankin  w objęciach  Dmitrija Muserskiego.   To pierwsze olimpijskie złoto rosyjskich siatkarzy  od 1980 roku
Siergiej Grankin w objęciach Dmitrija Muserskiego. To pierwsze olimpijskie złoto rosyjskich siatkarzy od 1980 roku

Złoto dla Rosjan, którzy przegrywali z Brazylią 0:2, obronili dwie piłki meczowe w trzecim secie i wygrali 3:2

O tym finale będzie się długo mówić. W Brazylii będzie dawany jako przykład sportowego niespełnienia, w Rosji stanie się wzorem niezłomności drużyny oraz odwagi i wyobraźni trenera. Przez dwa i pół seta Brazylijczycy szli do zwycięstwa z pewnością wielokrotnych mistrzów świata i dwukrotnych mistrzów olimpijskich. Dwa sety wygrane, w trzecim prowadzenie 21:17, powitanie z trzecim złotem wydawało się naprawdę bliskie.

Nawet udana pogoń Rosjan i remis 22:22 jeszcze nie oznaczał brazylijskiej katastrofy, choć pierwsze oznaki były widoczne. Trener Bernardo Rezende nie znalazł skutecznej obrony na...