Bayern wygrał z Borussią

13 sierpnia 2012 | Sport | mjr

Borussia Dortmund nie zdobyła trzeciego trofeum w tym roku. W Monachium przegrała z Bayernem 1:2 (0:2). Gola zdobył Robert Lewandowski (75 min).

Bramki dla zwycięzców padły szybko: w 6. minucie Franck Ribery kapitalnie dośrodkował na środek pola karnego, a Mario Mandżukić pokonał Romana Weidenfellera. Pięć minut później to Mandżukić podawał, Arjen Robben trafił w słupek, a gola zdobył Thomas Mueller. Honorową bramkę dla Borussii strzelił  Robert Lewandowski. To dla niego już piąty gol strzelony Bayernowi w tym roku. W zespole mistrza Niemiec zagrali też Łukasz Piszczek i Jakub Błaszczykowski (zszedł w 71. minucie).

Anglia – mecz o Tarczę Wspólnoty: Manchester City – Chelsea 3:2. ∑ Superpuchar Portugalii: FC Porto –Academica Coimbra 1:0.

Superpuchar Włoch: Juventus – Napoli 4:2 (mecz odbył się w Pekinie).