Bez gwarancji zysku
Inwestycje | Produkty strukturyzowane mają za zadanie przede wszystkim chronić nasz kapitał. Ewentualny zarobek należy traktować jako możliwy do uzyskania bonus.
Do redakcji „Rzeczpospolitej" zwróciła się czytelniczka z prośbą o wyjaśnienie słabego wyniku struktury, w którą zainwestowała. W grudniu 2006 r. ulokowała 10 tys. zł w sześcioletni produkt pod nazwą Inwestycyjna Lokata Ubezpieczeniowa „Subfundusze ING Wariant 2". Po jego zakończeniu otrzymała zwrot kapitału oraz premię w wysokości 298,96 zł. Czytelniczka pyta, dlaczego zysk z inwestycji trwającej sześć lat okazał się tak niski?
Oszczędności ochronione
O odpowiedź poprosiliśmy przedstawiciela instytucji, która zaoferowała wspomniany produkt strukturyzowany. Dariusz Maliszewski, zastępca dyrektora w Departamencie Inwestycji ING Banku Śląskiego tak tłumaczy przebieg inwestycji:
– Konstrukcja Inwestycyjnej Lokaty Ubezpieczeniowej „Subfundusze ING Wariant 2" przewidywała, że skład portfela inwestycyjnego zawiera portfele inwestycyjne: Agresywny, Neutralny i Bezpieczny. Wysokość wskaźnika ubezpieczeniowego (ostatecznego...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta