Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Doradca może być alternatywą dla prawników

15 lipca 2013 | Prawo | Paweł Rochowicz
autor zdjęcia: Jerzy Dudek
źródło: Fotorzepa

Tomasz Barańczyk | O rywalizacji firm doradczych, perspektywach rozwoju tego rynku i szansach dla młodych w zawodzie doradcy podatkowego opowiada partner zarządzający działem podatkowym PwC w rozmowie z Pawłem Rochowiczem.

Rz: Chyba nieczęsto się zdarza, żeby czterdziestolatek, a więc człowiek dość młody, stawał na czele tak dużej firmy?

Tomasz Barańczyk: Od jakiegoś czasu obserwuję, że w mojej firmie coraz mniej, zwłaszcza młodszych osób, na korytarzu mówi mi „cześć", a coraz więcej „dzień dobry". Czuję więc, że wcale nie należę już do najmłodszego pokolenia (śmiech). Dzisiaj szefami wielkich korporacji zostają jednak ludzie nawet przed czterdziestką i nie nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Tyle że objęcie stanowiska szefa to rzeczywiście dla mnie duże wyzwanie, ponieważ dział doradztwa podatkowego PwC liczy łącznie ponad 450 osób. Jako ciekawostkę mogę podać, że obecnie to największy spośród działów mojej firmy w Polsce. Pozostałe to audyt i doradztwo biznesowe.

Radziłby pan zatem młodszym prawnikom wybrać zawód doradcy podatkowego?

Z pewnością ten zawód jest ciekawą alternatywą dla prawników, jeśli przyrównamy go do tradycyjnych zawodów radcy prawnego czy adwokata. Wydaje się, że ostatnio w tych drugich szanse na szybką karierę są bardziej ograniczone. Atrakcyjna w naszym zawodzie jest możliwość codziennej współpracy z elitarnym gronem klientów, podczas której jak w soczewce skupiają się kwestie prawne połączone z kompleksową problematyką finansów, rachunkowości czy...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9587

Wydanie: 9587

Spis treści
Zamów abonament