Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów.
Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Szukaj w:
[x]
Prawo
[x]
Ekonomia i biznes
[x]
Informacje i opinie
ZAAWANSOWANE

Zostanie tylko wata

31 sierpnia 2013 | Publicystyka, Opinie | Eliza Olczyk
autor zdjęcia: Jakub Ostałowski
źródło: Fotorzepa

Polską politykę od 2005 roku kształtuje spór między PO a PiS. PiS jest trwałą formacją. To PO jest kandydatem do zniknięcia ze sceny. Jej działaczy spajają wyłącznie 
interesy. To ugrupowanie zniknie i będziemy 
o nim czytać 
tylko w książkach historycznych – mówi Elizie Olczyk poseł PiS.

Rz: Minister kultury Bogdan Zdrojewski zapowiadał przed wakacjami, że rząd jest bliski zastąpienia abonamentu telewizyjnego opłatą audiowizualną. Myśli pan, że nareszcie do tego dojdzie i media publiczne zyskają źródła finansowania?

Nie wierzę, żeby rząd PO dokonał jakiejkolwiek zmiany. Od 6 lat co jakiś czas pojawiają się zapowiedzi rozwiązania problemu mediów publicznych i zawsze kończyło się na zapowiedziach. Zresztą kilka dni temu minister Zdrojewski mówił, że na razie nie ma żadnej ustawy tylko założenia i analizy. W PO, zresztą powoli upadającej, nie ma woli politycznej załatwienia tej sprawy.

Może partia opozycyjna powinna przetestować tę wolę i złożyć własny projekt ustawy o opłacie audiowizualnej?

Po pierwsze, wszystko, co ma stempel PiS, jest w Sejmie z góry odrzucane. A po drugie, to jest zadanie Platformy. Premier Donald Tusk osobiście jest odpowiedzialny za uśmiercenie tradycyjnego sposobu finansowania mediów publicznych, czyli abonamentu. Bo skoro jako szef rządu mówił, że abonament jest nieuprawnionym haraczem i należy go zlikwidować, to obywatele odczytali tę wypowiedź wprost – abonamentu nie trzeba płacić. Nasze środowisko nie ma powodów, żeby darzyć sympatią TVP w obecnym kształcie, która ze względu na wyraźne przegięcia ideowo-polityczne upodabnia się do mediów komercyjnych. Mimo to jesteśmy za...

Dostęp do treści Archiwum.rp.pl jest płatny.

Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.

Ponad milion tekstów w jednym miejscu.

Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"

Zamów
Unikalna oferta
Wydanie: 9627

Wydanie: 9627

Zamów abonament