Internet zmienia wszystkich
Większość młodych ludzi chętnie wykorzystywałaby Internet jako sposób kontaktu z urzędami.
Znaczna część starszych Polaków przyzwyczajona jest jednak do tradycyjnych kontaktów z urzędami, instytucjami czy firmami. I nie chce zmieniać swoich nawyków.
Jak korzystamy z sieci
O tym „Czy jesteśmy gotowi na życie w cyfrowej rzeczywistości", rozmawiali uczestnicy jednego z paneli w Krynicy. Michał Boni, minister administracji i cyfryzacji, Bridget Cosgrave, prezes DIGITALEUROPE, Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej, Zygmunt Solorz-Żak, prezes i właściciel Polkomtelu, Cezary Stypułkowski, szef BRE Banku, i Maciej Witucki, prezes Orange Polska, zastanawiali się, w jaki sposób administracja oraz biznes powinny się zmienić, by sprostać zmieniającym się czasom oraz w jaki sposób mają podzielić się rolami i inwestycjami, aby zmniejszyć wykluczenie internetowe w Polsce.
Przedstawiciel Poczty Polskiej zaprezentował wyniki badania, jakie zrealizował Instytut Homo Homini, dotyczącego korzystania z Internetu. Ma do niego dostęp 83 proc. respondentów, w tym 54 proc. z łącza stałego. Połowa z tych, którzy nie korzystają z sieci (8,5 proc. pytanych), przyznaje, że nie ma takiej potrzeby. Dla niespełna 3 proc. jest to wciąż zbyt duży wydatek, tyle samo osób mówi, że nie ma technicznych możliwości korzystania z sieci.
Z badania wynika również, że już prawie połowa Polaków płacących rachunki robi to...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta