Szkolenie załogi – zyskowna inwestycja
NAUKA | Istnieje duża zależność między kompetencjami pracownika a intratnością firmy. Dlatego dbałość o stały rozwój kompetencji zespołu leży w interesie całego przedsiębiorstwa.
Martyna Dziopak
Zarządzanie kompetencjami pracowników nie jest niczym nowym na polskim rynku pracy. Z badań „Bilans kapitału ludzkiego" (BKL) prowadzonych przez PARP oraz Uniwersytet Jagielloński wynika, że w edukację pracowników inwestuje 71 proc. pracodawców w Polsce. Największą aktywnością w tym zakresie wykazują się zwłaszcza duże, rozwijające się organizacje (99 proc.), najmniejszą natomiast mikroprzedsiębiorstwa w fazie stagnacji (57 proc.). Co ciekawe, 62 proc. silnie rozwijających się firm stwierdza, że obecny poziom kompetencji ich pracowników jest zadowalający. Dlaczego, mimo to, podejmują działania zwiększające kwalifikacje kadry?
Kariera jednostajnie przyspieszona
Dla firm świadomych znaczenia inwestycji w kapitał ludzki zarządzanie kompetencjami przyjmuje rangę strategicznego elementu polityki HR. Dlaczego? Dla menedżera planowanie możliwości rozwoju kariery pracowników to skuteczne narzędzie motywacji oraz zwiększania zaangażowania i efektywności pracy zespołu. – Z perspektywy całej firmy skuteczne wykorzystanie...
Archiwum Rzeczpospolitej to wygodna wyszukiwarka archiwalnych tekstów opublikowanych na łamach dziennika od 1993 roku. Unikalne źródło wiedzy o Polsce i świecie, wzbogacone o perspektywę ekonomiczną i prawną.
Ponad milion tekstów w jednym miejscu.
Zamów dostęp do pełnego Archiwum "Rzeczpospolitej"
ZamówUnikalna oferta